Endodoncja czyli leczenie kanałowe

Endodoncja zajmuje się leczeniem chorób miazgi, które występują na skutek głębokiej próchnicy nieszczelnych wypełnień, urazów bądź przeciążeń w zgryzie.

Leczenie polega na usunięciu źródła bólu czyli chorobowo zmienionej tkanki zwanej miazgą (nerwu, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej), dokładnym oczyszczeniu i ukształtowaniu kanałów w korzeniu i ich szczelnym wypełnieniu.Pozwala to nam zachować zęby często do końca życia bądź mogą one stanowić filary i pomóc w odbudowaniu braków zębowych.

Aby zapewnić naszym Pacjentom opiekę na najwyższym poziomie, profesjonalizm oraz najwyższą jakość i długotrwałe efekty leczenia, naszą ofertę rozszerzyliśmy o leczenie kanałowe pod mikroskopem.

 

Mikroskop zapewnia wielokrotne powiększenie i doskonałe oświetlenie pola zabiegowego dzięki technologii LED. Takie powiększenie umożliwia odszukanie struktur anatomicznych zęba niewidocznych gołym okiem, a co za tym idzie zwiększenie powodzenia leczenia lub w ogóle jego umożliwienie.

 

Dlaczego mikroskop?mikroskop-leica-m320-header

Pod mikroskopem lekarz widzi dokładnie całe ?wnętrze? zęba czyli komorę oraz jego kanały co pozwala dokładnie je opracować i oczyścić ze względu na silne powiększenie. Użycie mikroskopu pozwalana skuteczne przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego czyli re-endo, usunięcie złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych.

Mikroskop umożliwia również zdiagnozowanie wszelkich pęknięć bądź złamań tkanek zęba które gołym okiem są niewidoczne.