RTG oraz tomografia CBCT

W naszym gabinecie szczególny nacisk kładziemy na precyzyjne i szczegółowe diagnozowanie pacjenta. Pozwala nam na to jeden z najnowocześniejszych na rynku stomatologicznym Tomograf 3D PAX-i3D Smart marki Vetach światowego lidera szablon_obrazek_glowny-4w produkcji urządzeń radiologicznych.

PAX i3D Smart jest zaawansowanym cyfrowym urządzeniem dającym możliwość obrazowania panoramicznego, cefalometrycznego i trójwymiarowego obrazowania tomograficznego.

 

 

Tomografia 3D

Wykonujemy badania w polu obrazowania 5×5 tzw. małe pole które pozwalają szczegółowiej diagnozować struktury zębowe w szczególności przydatne do leczenia kanałowego ukazujące dokładnie analizę anatomii korzenia (przebieg, zagięcia, liczba korzeni, pęknięcia, dodatkowe kanały) bądź w przypadku zębów wcześniej leczonych pozwalają ustalić przyczyny niepowodzenia. Wykonujemy je również w przypadku zębów zatrzymanych celem dokładnej ich lokalizacji i przebiegu gdy całościowa tomografia nie jest konieczna.

Pole obrazowania duże  jest niezbędne dla rozległych zabiegów chirurgicznych i implantologicznych gdyż pozwala na ocenę ilości i jakości struktury kostnej, sprawdzenie przebiegu kanału żuchwy czy zatoki szczękowej, niezbędnych w przypadku planowania zabiegów chirurgicznych oraz implantologicznych. Nowoczesne oprogramowanie pozwala nam również na przeprowadzenie symulacji leczenia implantologicznego.

Badanie to trwa zaledwie 8-9 sekund (małe pole) a pełny skan mniej niż 20 sekund, a dawka promieniowania odpowiada pantomografi wykonywanej na kliszy.

 

pax-i-smart-11449317181.2375628

Cefalometria

Jest to zdjęcie czaszki w pozycji bocznej. Widać na nim dokładnie tkanki miękkie twarzy pacjenta oraz struktury kostne.

Zdjęcia te umożliwiają bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego.

 

 

RVG- radiografia cyfrowa

Aparat do miejscowego wykonania zdjęcia RTG. Punktowe zdjęcie RVG jest podstawą zwłaszcza do leczenia kanałowego zęba, co ułatwia pracę lekarza a to przekłada się na komfort i bezpieczeństwo Pacjenta.Radiografia cyfrowa pozwala na zminimalizowanie dawki promieni rentgenowskich nawet do 90% w porównaniu do konwencjonalnych zdjęć na kliszy.Wyniki badań w postaci zdjęć w ciągu kilku sekund lekarz posiada na ekranie monitora dzięki czemu może je obrabiać edytować czy powiększać.

12346316_982756285115671_9128623835609388481_n                  12347922_982756381782328_5348530536728418939_n

zdjęcie przed leczeniem                               zdjęcie po leczeniu

 

Badanie pantomograficzne

Badanie to umożliwia obejrzenie wszystkich zębów znajdujących się w jamie usnej- tych widocznych i niewidocznych (zatrzymanych) oraz obejmuje zatoki szczękowe, stawy skroniowo- żuchwowe i tkanki otaczające. Pantomografia pozwala na ocenę stanu zdrowia całego uzębinia i podjęcie odpowiednich kroków w leczeniu. Pantomografia należy do grupy badań przesiewowych, które przeprowadza się u pacjentów bez objawów choroby w celu wczesnego wykrycia i leczenia zmian.

 rentgen-612 (1)